Jan Novotný

Dobrý den všem co čtou tento příběh. Jmenuji se Honza Novotný a na Svět zdraví jsem přišel náhodou v době, když jsem se rozhodl se sebou něco dělat. Částečně i díky tomu, že jsem se ke konci roku 2014 z hecu přihlásil na již uplynulý půlmaraton v Hannoveru, kde jsem nechtěl moc trpět, a několik dlouhých bajkových závodů. V mládí jsem se věnoval závodně  lehké atletice (sprinty, skoky), ale to pominulo s přípravou na maturitu a s vysokou školou. Následoval „Studenský život“, menší množství pohybu a váha rostla…

S nástupem do zaměstnání jsem opět začal alespoň cvičit v posilovně a občas jezdit na kole. Poslední 4 roky i přes sedavé zaměstnání mám více než dost pohybu – spinning, nebo běh, kruhový trenink, posilovna – podle toho, jaké je zrovna roční období, nebo počasí. Prakticky 5 až 6x týdně minimálně na 1 hodinu nějaká intenzivnější pohybová aktivita. Přes léto to je pak zejména cyklistika, a to jak „závodní“, tak rekreační. I přesto díky od mládí nezměněným stravovacím návykům váha rostla (se sezónními výkyvy cca 3 kg), až se zastavila na nějakých 95 kg v lednu 2015.

Díky přihláškám na běžecký půlmaraton a „extrémnější“ cyklistické závody v délce přes 100 km jsem se rozhodl si nechat upravit, nebo spíše sestavit, zcela nový jídelníček. V dosavadním stavu jsem byl schopen nějak ujet +/- 50 km v ostrém tempu (2-3 hodinový terénní závod), ale na delším závodě by už nebylo z čeho brát a já věděl, že „zakopanej pes“ byl prostě v jídle. Navštívil jsem tedy pobočku Světa zdraví v Jičíně a nechal si udělat diagnostiku.

Výsledky mne moc nepotěšily, ale ani nepřekvapily - díky dosavadnímu způsobu života a jídelníčku. Metabolický věk výrazně převyšoval věk skutečný, podíl tuku vzhledem k nadbytku aktivní hmoty byl „lehce nad normálem“ z pohledu běžného smrtelníka, ale z pohledu sportovce, byť hobbíka, to bylo výrazně horší. Velmi málo vody, poměrně dost viscerálního tuku ... Jan Novotný PŘED - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Jičín

Po dohodě s paní Hajskou jsem si nechal sestavit normální výživový plán pro dny volna, ale i výživový plán pro sportovce pro trenink/závody. V průběhu programu jsem také dostával tipy na různá jídla vhodná např. před závodem,  a nebo během závodu. Již během prvního týdne po obdržení a striktním dodržování jídelníčku se dostavily první výsledky. Po třech měsících jsem shodil cca 10 kg, z velké části pouze v tuku. 

Prakticky jsem zpočátku zcela vyřadil nedoporučené potraviny a začal jíst nové pro mě dosud nepoznané potraviny a i to, s čím jsem od dětství míval problém (teď už vlastně nevím proč. Metabolismus omládl, viscerální tuk o 3 jednotky nižší, prakticky jsem se všemi parametry na úrovni „sportovce amatéra“. Na centimetry to dělá cca -10 cm přes hrudník a to samé v pase.

Na sportovní výkonosti se změna také projevila – s prvním půlmaratonem v životě jsem se popral v obstojném čase 1:44 a na bajkových závodech jsem postoupil ve výsledkových listinách o cca 30 míst blíže ke špičce (dle druhu a výškového profilu závodu to dělá cca 4 až 30 min na 50 km), přičemž pocity v cíli jsou výrazně lepší. laughing

Na závěr mohu říci, že nyní mám celkově více energie a dosavadní výsledky mne motivují k dalšímu zlepšování a dodržování současného jídelníčku.

Jan Novotný PO - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Jičín

 Výše uvedené výsledky jsou pouze příklady konkrétních klientů, kteří již absolvovali program v naší poradně. Pro každého člověka funguje program odlišně, nezaručujeme proto, že program bude mít ve Vašem případě přesně stejné výsledky.

     Objednejte se na konzultaci s výživovým specialistou Světa zdraví PULS - Jičín

Víte, že ...

... klienti již zhubli pod vedením výživových specialistů na pobočce v Jičíně 7.481 kg a celkem na všech pobočkách NUTRIADAPTu již 519.600 kg? Ještě váháte nás navštívit?

 

 

TOPlist