Jana Todorovová 

Takový obyčejný příběh o celoživotním boji s kily navíc anebo spíše, jak dokonale nám osud přerovná žebříček hodnot.

Můj příběh nekončí tak, jak by měl a jak se asi očekává, tj.: kila navíc, stanu se zákaznicí Světa zdraví, sestavení správného jídelníčku, pravidelné kontroly a výsledkem jsou kila dole a znovu nabyté sebevědomí.

Už od dětství jsem byla "při těle" a klasicky po dětech jsem se definitivně stala tlouštíkem. Příležitosti to změnit, jsem se chopila až ve svých 44 letech a se společností STOB jsem zhubla za rok 20 kg a to jsem si v podstatě držela deset let.

Totální zvrat ale nastal v mých 52 letech, kdy mi po dvouletém běhání po doktorech diagnostikovali Parkinsonovu chorobu. Začala medikace a ruku v ruce s ní začala kila naskakovat - nejprve nenápadně a potom už nemilosrdně. Bylo to jak zlý sen, na jehož začátku byla poměrně pohledná, energická a sebevědomá žena, která zvládala práci, koníčky, domácnost atd. atd. jak se běžně píše… Když to zhruba roční šílenství pominulo, vypadla z něho o mnoho kil ztloustlá a následkem léků v obličeji oteklá invalidní důchodkyně, která bezradně přemýšlela, jak žít dál. Protože ve mně tluče srdce Mirka Dušína z Rychlých šípů, byla jsem neustále zraňována tím, že kamarádky se mi vyhýbají nebo mě vyslechnou a upravené informace předávají jako horkou novinku dál. Prostě překvapené padesátileté děcko.

Jako první jsem se rozhodla zatočit s kily. Jednou jsem to dala, to nebude problém ani po druhé. Začalo to nadějně, zakrátko tři kila dole, byla jsem nadšená. Ale podcenila jsem fakt, že moje podvědomí nebo duše nebo jak tomu budeme říkat, má mnohem větší starost, než jsou správné míry a váhy nebo zobání chia semínek. To všechno je jen hraní a mně jde doslova o život a prognóza je ničivá.  Ale měla jsem už zaplaceno na půl roku, a tak nastal boj mé nedisciplinovanosti s mojí, zprvu korektně profesionální, později lehce nervózní a malinko naštvanou výživovou terapeutkou.

Dojet na dohodnutou schůzku byl skutečný problém. Buď pršelo nebo moc svítilo slunce nebo mi přijela tetička... Absolutní nechuť k zapisování jídla a jakémukoliv omezování. Takže první kolo skončilo neslavně - 3 kg a vynervovaná terapeutka. Dodatečně se jí tímto omlouvám, neměla jsem tam co dělat, nebyla jsem na to vnitřně připravena. Přesto jsem nastoupila do druhého kola a tam už to bylo jiné. Paní Šárka už věděla, koho má před sebou a začaly jsme se bavit o věcech, které jsou pro mě naprosto prioritní. Přesvědčila jsem se o tom, že když budu respektovat její doporučení, zlepší se můj zdravotní stav. Šla mnohem dál než byla dietní opatření a všechno z toho dodržuji (otužování, meditace, bezlepková strava, energetická cvičení...)

A shrnutí na závěr mého povídání je asi takovéto: kila se potvory drží dál, ale čert je vem. Já jsem ale na své životní cestě potkala někoho, kdo mi svým lidským přístupem a pochopením opravdu hodně pomohl. Takže se za tu neposlušnost dodatečně omlouvám a určitě jsem ve Světě zdraví nebyla naposledy.

     Objednejte se na konzultaci s výživovým specialistou Světa zdraví PULS - Jičín

Víte, že ...

... klienti již zhubli pod vedením výživových specialistů na pobočce v Jičíně 7.481 kg a celkem na všech pobočkách NUTRIADAPTu již 519.600 kg? Ještě váháte nás navštívit?

 

 

TOPlist