Lenka Junková 

Využít nabídky Světa zdraví na měření a následnou konzultaci jsem se rozhodla v době, kdy jsem byla sama ze sebe nešťastná. Během 2 let jsem nabrala zhruba 20 kg a číslo na váze mělo i nadále snahu být vyšší a vyšší. Nebylo mi dobře na těle ani na duši, přitom jsem neměla pocit, že bych se přejídala nebo byla naprostý pecivál. Nikdy jsem si z pár kil nadváhy nic moc nedělala, ale tohle už bylo opravdu moc. Nevěděla jsem, jak to přibývání na váze alespoň zastavit, natož pak otočit a dostat se alespoň na váhu, na kterou jsem byla zvyklá.

Už při první návštěvě jsem se rozhodla zaplatit si roční program, který mi byl doporučen a těšila se, jak za pár měsíců budu nosit oblečení o číslo, snad o 2 menší. S mou poradkyní paní Henychovou jsme se shodly i na tom, že nebudeme hledat dietu, kterou bych měla vydržet po nějaké období, ale způsob stravování, který by mi vyhovoval, nestresoval mě a vydržel mi nastálo.

Postupně jsme s paní Henychovou upravovaly jídelníček, vyškrtly jsme z něho nedoporučené potraviny a naopak přidaly smoothíčka, zeleninové saláty, oříšky, prodloužila jsem vycházky a koupila si kolo.  Ale výsledek byl pro mě velké zklamání – ačkoli snaha byla, po ¾ doby trvání programu jsem zhubla velmi málo.

Pak ale nastal zlom a veškeré informace, které mi předávala paní Henychová, se tak nějak propojily a já pochopila, co je nízkosacharidová dieta, jak v těle funguje inzulín, přestala jsem se bát doplňovat jídlo o zdravé tuky a přesvědčila se i o tom, že pro mě není vhodné stravovat se 6krát denně málo, ale lépe méněkrát a do sytosti.

Velkým a milým překvapením poté, co jsem za pomoci, za studena lisovaných olejů začala snižovat glykemický index jídla, pro mě bylo, že již po pár dnech jsem musela přestat užívat prášky na vysoký tlak (užívala jsem po jedné tabletce ráno a večer) a po 3 měsících mám krevní tlak stabilnější než dříve s tabletami. Dříve mě již po 2, maximálně 3 hodinách po jídle, přepadávaly jakési slabosti z nedostatku cukru v krvi a silná potřeba okamžitě se najíst a v závislosti na tom i bolesti hlavy. Dnes tímto netrpím. Jím podle potřeby, obvykle 3-4krát za den, vynechávám přílohy, pečivo, sladké ovoce a vše doplňuji o za studena lisované oleje, ořechy a semínka. Nakupování i vaření je mnohem jednodušší než dříve.

Cítím se mnohem lépe, zlepšil se mi spánek, systém stravování, na který se mi podařilo najet, mi funguje. A není to žádné „mučení“, které poté, až dosáhnu na vytouženou váhu, opustím, ale stravování, které mě baví, chutná mi a hodlám u něho zůstat nastálo... a to číslo na váze si už svoje optimum najde.

Děkuji paní Henychové nejen za předávané informace a podporu, ale hlavně za trpělivost, neboť propracovat se se mnou k vhodnému způsobu stravování, nebylo ani trochu jednoduché, naše rozhovory byly vždy velmi obohacující a podporující.

Výše uvedené výsledky jsou pouze příklady konkrétních klientů, kteří již absolvovali program v naší poradně. Pro každého člověka funguje program odlišně, nezaručujeme proto, že program bude mít ve Vašem případě přesně stejné výsledky.

     Objednejte se na konzultaci s výživovým specialistou Světa zdraví PULS - Jičín

Víte, že ...

... klienti již zhubli pod vedením výživových specialistů na pobočce v Jičíně 7.481 kg a celkem na všech pobočkách NUTRIADAPTu již 519.600 kg? Ještě váháte nás navštívit?

 

 

TOPlist