Petr Vaněk

Jmenuji se Petr Vaněk.  Je mi 51 let. Již šestým rokem se mým koníčkem stalo vytrvalostní běhání. Jako běžec „hobík“ nemusím řešit nadváhu. Možná se začínáte zamýšlet nad tím, co tady vlastně dělám?

Vysvětlení je jednoduché. Poslední rok se mé tělo začalo ubírat nevhodným směrem. Relativně hubené nožky běžce začalo doplňovat pomalu zakulacující se bříško a ručička na váze potvrzovala negativní trend. Navýšení uběhnutých kilometrů či ubrání stravy nepomáhalo, spíše naopak.  Nedokázal jsem si poradit a ani vysvětlit, proč…co se změnilo? Kromě věku nic.

Rozhodl jsem se situaci řešit a navštívil Svět zdraví v Jičíně, kde se mne ujala výživová specialistka Petra Henychová, DIS. Sestavila mi výživový plán, vysvětlila souvislosti a já se mohl vydat na tříměsíční cestu pochopení mého těla.

Již po prvém týdnu jiného stravování se dostavil první pozitivní efekt. Bříško se začalo zmenšovat a na začátek rovnou o 4 cm, jednoduše jsem „splasknul“. Ručička na váze začala klesat o něco později. Přitom k mému údivu začaly mizet drobné zdravotní potíže, které jsem nikdy neřešil a přiřazoval je k věku: výrazně se zlepšila kvalita nehtů na nohou, vyhojila se popraskaná a loupající se kůže, zlepšil se stav dásní, čímž se zpevnily viklající se zuby částečně „chycené“ paradentózou.

Mé tělo nabralo konečně správný směr => tuky pomalu mizely a svalová hmota šla trochu nahoru. Ručička na váze vše potvrzovala a ukazovala pozitivní trend =>pomalu klesala. Vše se zdálo jasné a super.    

Zhruba v polovině kůry jsem byl při jedné kontrole lehce zpražen. Přestože ručička na váze ukazovala oproti předchozí návštěvě dalších mínus 0,5 kg, celkový výsledek byl zarážející: začal jsem naopak ztrácet svalovou hmotu a přibírat tuk. Tuk je lehčí, proto pouhý údaj aktuální hmotnosti byl zavádějící. Tím jsem zároveň zjistil, že moje domácí „analytická“ váha (v hodnotě ca. 500CZK) v podstatě žádnou analýzu těla, kromě vážení, nedělá…

Petra Henychová se mnou probrala zápisky mého stravování za poslední období. Vzala v úvahu naběhané kilometry od poslední návštěvy a vysvětlila mi, kde jsem začal dělat chyby => zvýšil jsem zátěž, ale nepřidal jsem úměrně jídlo. Tělo si začalo dělat tukové zásoby. Navrhované řešení bylo pro mě překvapivé: přidat druhou večeři a zároveň večer zrušit veškeré sacharidy, které jsem přijímal v podobě krajíce žitného chleba. Po této úpravě se vše vrátilo zpět do pozitivního trendu. Pro mě zajímavé poučení. Člověk sice může o stravování ledacos (už) vědět, ale bez kvalitní zpětné vazby nemá možnost včas zareagovat na případné chyby.

A jak to po třech měsících dopadlo? Jednoznačně pozitivně. Kromě výše zmíněných zdravotních zlepšení se zlepšily i mé „míry“: Přes bříško mínus  9 cm. Shodil jsem 4 kg tuků a přibral necelé 1 kg svalů. O 4% se zlepšil stav tělesné vody. Viscerální tuk se zmenšil o jednu jednotku. Celková hmotnost pak klesla o 3 kg. Cítím se lépe. Poprvé v životě jsem neměl problém s přechodem na letní čas a dokonce jsem i zrychlil. Na 10 km trati o 3 minuty, což považuji za úspěch a přitom všechny potraviny, které jsem během kůry používal, jsem výhradně nakupoval pouze v běžných supermarketech - nic „spešl“!

Děkuji Petře Henychové za projevenou trpělivost a péči! 

Výše uvedené výsledky jsou pouze příklady konkrétních klientů, kteří již absolvovali program v naší poradně. Pro každého člověka funguje program odlišně, nezaručujeme proto, že program bude mít ve Vašem případě přesně stejné výsledky.

     Objednejte se na konzultaci s výživovým specialistou Světa zdraví PULS - Jičín

Víte, že ...

... klienti již zhubli pod vedením výživových specialistů na pobočce v Jičíně 7.481 kg a celkem na všech pobočkách NUTRIADAPTu již 519.600 kg? Ještě váháte nás navštívit?

 

 

TOPlist